Nová americká posila v radoch ST. NICOLAUS Monarchs

pondelok, 15. máj 2023 18:22 Lukáš Machotka
Nová americká posila v radoch ST. NICOLAUS Monarchs Internet
Vítame nového PANOVNÍKA

Ako iste viete, v zápase proti Znojmo Knights sa zranila naša jednotka na poste QB, Peter Baník. Zápas sme dohrávali s našim nahrádným QB Marekom Pavlovičom. Do konca sezóny nám v tomto bode zostávalo ďalších šesť zápasov, a tak nám zostával iba jeden QB. Celkový rozpis zápasov k nám bol túto sezónu veľmi neúprosný. Po dlhých rozhovoroch s našimi trénermi a partnermi sme sa rozhodli, že prinesieme novú posilu na pozícii QB.

V pondelok po zápase so Znojmom sme začali hľadať našu novú posilu, v stredu sme sfinalizovali podmienky a podpísali sme nášho nového amerického QB - Brett Greenbay Cox . Brett má so sebou priniesť skúsenosti, rozvážnosť, vedomosti a svoje atleticko futbalové schopnosti do nášho tímu. Brett je pri tíme od stredy a štvrtok absolvoval už prvý tréning. Aklimatizácia prebieha vždy dlhšie aj kvôli letu, ale aj celkovo rozdielnemu fungovaniu v rámci tréningov a celkovej prípravy.

Brett Cox a jeho krátke predstavenie:
"Na strednej škole som viedol v krajine a štáte Texas za najviac hodených passovych yardov v základnej časti sezóny. Základnú časť som skončil s viac passovymi yardami a touchdownami ako Kyler Murray. Bol som vybraný ako hráč do US Národného tímu len ako 17 ročný. Hral som na Lamar University – Division 1 (FCS). Hral som najvyššiu mexickú ligu a hral s viacerými bývalými NFL hráčmi, vrátane 3tieho picku v drafte – RB Trent Richardson. LET'S GO WIN"


 A ako hodnotí našu novú posilu HC Marián Husár?
"Brett je výnimočný atlét na pozícii QB so skúsenosťami z kvalitných súťaží - študoval na Lamar (DIV I), odohral sezónu v najvyššej Mexickej lige. Má silné rameno, presné prihrávky a bonusom k tomu je jeho schopnosť improvizovať v náročných situáciách, dostať ofenzívu z najhoršieho. Je dôležité aby sa dostal na jednu vlnu s receivermi, potom budete naplno vidieť jeho talent."

Bretta teraz čaká s tímom bye week, ktorý využijeme práve nato, aby sa zohral so svojou zložkou a mohli sme sa tak nachystať na Brno Alligators, ktorých privítame už v sobotu, 27.mája 2023 o 13:00hod, klasicky na Mladej Garde v zápase  ST. NICOLAUS Monarchs vs. Brno Alligators (domáci zápas)

And finally, something that Brett will understand.
Brett, welcome to our FAMILY, we are very happy to have you here. Let´s have fun, WIN games and enjoy your stay in Bratislava. We look forward to see you play.
Let´s gooo.