Súvisiaci zápas

ST. NICOLAUS Monarchs
MON SENSteelers
0:36(0:13; 0:16; 0:7; 0:0)
so 8. 4. 2023 15:00 @ STU Mladá Garda, Snapbacks Liga 2023, Základná časť - 2. kolo

DOMÁCA PREMIÉRA MONARCHS NEVYŠLA, PROTI OSTRAVE PREHRALI NA NULU

Úvod zápasu patril hosťujúcim Steelers, ktorý sa dvomi passmi dostali až do endzone Monarchs. Za zmienku stojí vyše 60 yardový pass. Hneď po tejto big play nasledovala krátka prihrávka stredom ihriska a wide receiver Jiří Šimečka skóroval, kop potvrdený, 0:7.

Úvod zápasu patril hosťujúcim Steelers, ktorý sa dvomi passmi dostali až do endzone Monarchs. Za zmienku stojí vyše 60 yardový pass. Hneď po tejto big play nasledovala krátka prihrávka stredom ihriska a wide receiver Jiří Šimečka skóroval, kop potvrdený, 0:7. Prvý ofenzívny drive Monarchs skončil ako interception a Steelers išli na loptu hlboko na polovici Panovníkov. Ostrava využila výhodnú pozíciu na ihrisku a zásluhou wide receivra Petra Škváru pridali ďalší touchdown. Následný pokus o extra point bol zblokovaný. Odkop potom pekne vrátil Lukáš Korim, Monarchs však pozíciu blízko polky ihriska nevyužili a po troch pokusoch puntovali a Steelers tak začínali hlboko z vlastnej redzone. Postupným útokom sa dostali až pred endzone Monarchs, avšak defenzíve Bratislavy sa podarilo súpera udržať bez bodov, keďže Steelers skúšali passom premeniť štvrtý down.

V druhej štvrtine zakončila Ostrava svoj útok field goalom, 0:16. Po fumble na obidvoch stranách sa na loptu opäť dostali Steelers, ktorý mali výbornú field position, keďže začínali 5 yardov pred endzone Monarchs a túto príležitosť využili na ďalší touchdown. Prihrávku v endzone zachytil receiver Jan Vysloužil, 0:23. V prvom polčase pridali Steelers ešte 6 bodov za dva field goaly. Polčasové skóre 0:29.

V úvode tretej štvrtiny pridali Steelers ďalší touchdown, Jiří Šimečka si pripísal ďalší touchdown, 0:36. Ani na toto skórovanie nedokázali Bratislavčania odpovedať, keď sľubne rozbiehajúci sa drive pri 3rd & 2 skončil po zlom snape priľahnutím lopty a následne puntom.

V záverečnej časti hry sa už toho veľa neudialo, za zmienku určite stojí fake punt Steelers, ktorý behom získali prvý down. Skóre sa však už nemenilo a Ostrava si z Bratislavy odnáša víťazstvo 0:36.

ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs vs. ISMM Ostrava Steelers 0:36 (0:13, 0:16, 0:7, 0:0)