31_20240625_005129.png
22_20240625_005139.png
54_20240319_174905.jpg

Media Crew predstavenie III - Barbora Szabová a Daniel Šiška

V našich predchádzajúcich článkoch ste už mohli spoznať štyroch členov našej Monarchs media crew - Svaťa a tri dámy - Rebeku, Emu a Zuzku.

V našich predchádzajúcich článkoch ste už mohli spoznať štyroch členov našej Monarchs media crew - Svaťa a tri dámy - Rebeku, Emu a Zuzku. Ako by povedal klasik, to ale nie je všetko! Do media crew patria ešte aj Barbora Szabová a Daniel Šiška, ktorých si predstavíme dnes.

Odkedy si súčasťou tímu MNRX MEDIA CREW?

Barbora: MNRX MEDIA CREW som súčasťou od roku 2019 - ďalšiu sezónu potom prerušil COVID a aktívne som súčasťou od roku 2022.

Dano: Okolo Monarchs som sa začal pohybovať asi niekedy v roku 2011 - 2013. Nasledovala pauza spôsobená pracovným vyťažením a minulý rok som sa opätovne vrátil k Monarchs, ale tentokrát za kameru.

Galéria od B. Szabová: MON - NIT
Galéria od B. Szabová: MON - NIT

Prečo si sa rozhodol/rozhodla pomáhať klubu a vytvárať fotografie na zápasoch?

Barbora: Monarch milujem ako tím, milujem tráviť čas s tímom, som súčasťou Monarchs už od roku 2017. Fotografovanie milujem, milujem fotografovať šport a milujem tú radosť ktorá mi táto činnosť dáva.

Dano: Teraz natáčam zápsy a pozápasové rozhovory. Fotografovanie pre klub si nechávam na to v štúdiu.

Ktorá časť na americkom futbale sa ti páči?

Barbora: Samotný zápas a napätie, ktoré v ňom prevláda.

Dano: Jednoducho sa dá povedať, že všetko. Ak by som šiel viac do podrobna, tak to je aj to, že sa jedná o dosť dynamickú hru. V americkom futbale sa uplatní takmer každý a aj tým je hra rozmanitá a zaujímavá. Samozrejme aj tým ako je potrebné strategicky pracovať počas celého zápasu, a v neposlednom rade sa jedná o tvrdú a fyzickú hru.

Ktorá časť na americkom futbale sa ti naopak nepáči?

Dano: To je ešte horšia otázka ako predošlá, ale má jednu dôležitú odpoveď - zranenia.

Barbora: Myslím si, že nemám žiadnu. Milujem všetko čo sa v danom “gameday” odohráva.

Je ťažké fotiť zápas amerického futbalu?

Barbora: Podľa môjho názoru, je. Treba trochu ovládať pravidlá, vedieť sa orientovať, čo sa počas zápasu deje a mať cit na momentky. Je to proces sa do toho dostať, treba byť však všímavý a mať trpezlivosť.

Dano: Pre úplného nováčika za kamerou alebo fotoaparátom je to masaker. Mám trošku skúseností s kamerou aj fotoaparátom na zápasoch, no aj tak ma často priebeh hry zaskočí.

Galéria od B. Szabová: MON - MMT
Galéria od B. Szabová: MON - MMT

Si fotograf/ka, venuješ sa tomu profesionálne, alebo to máš iba ako hobby?

Barbora: Áno, venujem sa tomu už profesionálne. Momentálne som v reklamnej agentúre This is Locco na pozícii social media fotograf a mám zákazky ako napríklad fotenie svadieb, portrétne fotenie, produktové fotenie.

Dano: Na to ,či je niekto v tomto smere profesionál, alebo hobby, mi raz kolega v práci dal jednu odpoveď: Ak ťa to živí a uživíš sa tým, tak si profesionál, ak nie, si hobby. Fotoaparát a kamera bola okrem iného takmer 20 rokov súčasť mojej práce. V súčasnej dobe mám foto ateliér (pdstudio.sk), robím worshopy a aj organizujem a vediem fotoklub pre fotografov. Mám za sebou par kníh, kalendárov, niečo v printových médiach, niečo v TV a tak podobne, no stále neviem, či podľa kolegovej poučky som profesionál, alebo hobby. Ale to nie je podstata veci, skôr ide o to či to človeka baví a napĺňa.

Ako dlho sa tomu venuješ, čomu sa najviac venuješ v rámci fotografie a čo ti je najbližšie na fotenie?

Barbora: Fotografujem od roku 2013. Vyštudovala som fotografiu na strednej škole a teraz pokračujem v štúdiu fotografie na VŠVU. Aktívne a profesionálne sa tomu venujem od roku 2021. Najviac sa venujem svadobnej fotografi a portrétom.

Dano: Fotografia a následne video ma zaujímalo už vlastne od základnej školy a nie, nebudem rátať koľko to je rokov. V súčastnosti som si možno tak trochu splnil mládežnícke sny a dal som dohromady ateliér. Tak ak niekto má záujem, vždy sa rád dám prehovoriť na zaujímavý projekt.

REPORTÁŽ Z DIELNE DANIELA ŠIŠKU:

Kontakty na Daniela Šišku:
Daniel Šiška | PDstudio | +421 903 472 213 | pdstudioba@gmail.com | www.fotostudioba.sk

Kontakty na Barboru Szabovú:
Barbora Szabová | barboraszabova.fotografka@gmail.com | 0918855994 | https://www.barboraszabova.com... | IG : @ rummelova , @barboraszabova.fotograf 

Portfólio B. Szabová
Portfólio B. Szabová


Autor: Anna Lichvarčíková