Súvisiace zápasy

ST. NICOLAUS Monarchs
59_20240403_173830.jpg

Monarchs po tesnej prehre v dramatickom derby: "Máme na to ich nabudúce zdolať!"

Bratislavský tím amerického futbalu St. Nicolaus Monarchs v nedeľu privítal v 2. kole českej Snapbacks ligy v prvom domácom zápase sezóny druhého zo slovenských zástupcov v súťaži, tím Nitra Knights.

Autor: Anna Lichvarčíková

Pred výbornou kulisou, ktorú na atletickom štadióne športového areálu STU Mladá Garda vytvorilo takmer 900 divákov, sa odohral vypätý súboj s množstvom šancí na jednej a druhej strane. “Z fanúšikovského pohľadu to bol výborný zápas,” komentuje wide receiver domácich, Jakob Lukáč.

Panovníci od začiatku zápasu museli doháňať slabší štart, keď po prvej štvrtine strácali na Knights desať bodov, no polčasová prestávka ich nakopla a nakoniec sa im podarilo v tretej štvrtine dostať do vedenia. Toto si však nedokázali udržať a kniežatám podľahli tesne 31:34.

“Zápas sme si reálne prehrali na začiatku, kedy sme spravili obrovské množstvo chýb, ktoré súper jednoducho potrestal. V jednom bode zápasu sme to dokázali otočiť a dostali sme sa do vedenia, kde sme znova chybovali a nedotiahli sme to do úspešného konca. Defenzíva bola skvelá, ale ofenzíva v novom systéme pod novým hlavným trénerom a novým rozohrávačom potrebuje ešte čas na zohranie sa. Druhá polka zápasu ukázala obrovský potenciál, ktorý máme v rámci ofenzívy a v kombinácii s výkonmi našej defenzívy to vidím tak, že ešte zamiešame karty v lige,” hovorí marketingový manažér St. Nicolaus Monarchs Lukáš Machotka.

“Z našej strany to bol veľmi pomalý štart, im sa podarilo rýchlo skórovať, no v druhom polčase sme im ukázali, čo vieme,” potvrdzuje quarterback St. Nicolaus Monarchs Desmond Prusia, ktorý si v zápase pripísal tri passové touchdowny. “Ak by sa ofenzíva rozohrala skôr, bol by to úplne iný príbeh. Defenzíva, tí boli skvelí, nedá sa im čo veľmi vytknúť.”

Optimistický pohľad na nedeľnajšie derby má aj jeden z pilierov obrany panovníkov, linebacker Ivan Michalik. “Bol to veľmi dobrý zápas, vidieť bolo aj na Nitrančanoch, že sa zlepšili od minulého roka. Napriek tomu, že máme veľa nováčikov, máme na to ich nabudúce zdolať.”

V treťom kole Snapbacks ligy, ktoré je na programe 14. apríla, privítajú St. Nicolaus Monarchs doma ďalšieho divízneho súpera, Znojmo Knights. Tí v prvom kole porazili Nitru, no v tom ostatnom prekvapujúco prehrali na ihrisku Přerovu Mammoths. V divízii Juh českej najvyššej súťaže tak vznikla zaujímavá situácia, pretože práve mamuti podľahli v otváracom zápase Monarchs vysoko 37:0 a keďže každý tím má po jednej výhre a jednej prehre, v priebežnej tabuľke vedú práve Bratislavčania.

Druhý domáci zápas - ST. NICOLAUS Monarchs vs. Nitra Knights
Druhý domáci zápas - ST. NICOLAUS Monarchs vs. Nitra Knights