Súvisiaci zápas

ST. NICOLAUS Monarchs
MONBlades
42:12(28:6; 7:0; 7:6; 0:0)
ne 28. 4. 2024 15:00 @ STU Mladá Garda, ČLAF 2024, Základná časť, 5. kolo
31_20240507_151622.png
64_20240501_154222.jpg

Prekvapenie sa nekonalo: ST. NICOLAUS Monarchs s jednoznačným víťazstvom

V nedeľnom zápase piateho kola českej Snapbacks ligy privítali St. Nicolaus Monarchs na domácom ihrisku na Mladej Garde tím Ústí nad Labem Blades.

Pre bratislavských panovníkov to bolo prvé porovnávanie síl z tímom zo skupiny Sever, a pred viac ako 500 divákmi predviedli presvedčivý výkon a súpera porazili v pomere 42:12.

Zápas sa v prospech favorizovaných Monarchs preklopil už v prvej štvrtine, počas ktorej padli až štyri touchdowny - tri si pripísali wide receiveri Tomáš Januschke a Jákob Lukáč, a jeden tight end Igor Mašlanka. “Veľmi sa teším, že nám vyšiel plán začať veľa bodmi,” hodnotí výkon Tomáš Januschke, ku ktorému sa pridáva aj kapitán defenzívy, Jakub Adamec: “Každý robil čo mal, a to je hlavné.

V druhej štvrtine už tempo skórovania spomalilo, no prvý polčas napriek tomu skončil podľa očakávaní s vysokým rozdielom 35:6. V druhom polčase sa tak na ihrisko dostali aj backup hráči, vrátane druhého quarterbacka St. Nicolaus Monarchs, Petra Banika, pre ktorého to bola premiéra v tejto sezóne. “Dostali šancu chalani, ktorí hrávajú menej, čo je super, pretože ich budeme ešte potrebovať. Práve preto sme zabrali v tej prvej polovici, aby si mohli zahrať, kedže to bol taký zápas, kde sme vedeli o tom, že sa to bude dať. Oddýchli sme si hlavne aj my na Ostravu, čo bude náročnejšie,” hovorí Adamec.

Monarchs teraz čakajú náročné tri týždne, ktoré začnú výjazdom do Ostravy k tímu Steelers, ktorí boli až do ostatného víkendu jediným neporazeným celkom v lige. Následne sa predstavia na ihrisku úradujúcich majstrov Vysočina Gladiators, a šnúru zápasov proti súperom v skupine Sever zakončia doma proti Pardubice Stallions.

V ostravskej časti Poruba sa predstavia už túto nedeľu, 5. mája, pričom zápas proti domácim oceliarom začne o 15:00. “Čaká nás veľmi náročný zápas, veľmi fyzický. Budú sa nás určite snažiť poraziť a musíme sa preto lepšie pripraviť. Je to súper, ktorému máme čo vracať, keďže minulý rok nás porazili a predminulý tiež. Tento rok sme však lepší, silnejší a dúfam, že si pripíšeme ďalšiu výhru, pretože toto je jeden zo súperov, s ktorými sa chceme porovnávať a ktorých musíme porážať,” komentuje Tomáš Januschke.

Autor: Anna Lichvarčíková

Súvisiace odkazy