Súvisiaci zápas

ST. NICOLAUS Monarchs
MONKnights
31:27(10:0; 7:13; 7:7; 7:7)
ne 14. 4. 2024 15:00 @ STU Mladá Garda, ČLAF 2024, 3. Základnej časti Snapbacks ligy
31_20240507_151622.png
60_20240416_104131.jpg

ST. NICOLAUS Monarchs si chcú so Znojmom Knights napraviť chuť po prehre

V nedeľu 14.4. sa tím amerického futbalu ST. NICOLAUS Monarchs predstaví v druhom domácom zápase súčasnej sezóny českej Snapbacks ligy.

Na ihrisku na bratislavskej Mladej Garde privítajú Znojmo Knights. Rovnako ako domáci panovníci majú moravskí rytieri na konte po dvoch odohraných zápasoch jednu výhru a jednu prehru.

Zrekapitulujme si ich doterajšie výkony v sezóne 2024: V prvom kole vyhrali Monarchs na ihrisku Přerov Mammoths vysoko 37:0, a Znojmo vo Viedni porazilo Nitra Knights 19:16. V druhom kole si tieto tímy súperov vymenili, no úspech z toho predošlého nezopakovali. Knights prekvapivo prehrali v Přerove 13:16 a ST. NICOLAUS Monarchs v slovenskom derby nedokázali využiť výhodu domáceho prostredia a Nitre podľahli rovnako tesne o tri body, no v pomere 31:34.

Domáci aj hostia si tak určite budú chcieť napraviť chuť, ktorú im zanechalo predchádzajúce kolo, a na fanúšikov teda iste čaká zaujímavý a akčný zápas. “Neviem, či je úplne dobré, že prehrali, pretože budú chcieť za každú cenu vyhrať,” hovorí wide receiver Monarchs, Jakob Lukáč. “Bude to zápas, ktorý sa bude hrať do konca a bude bolieť, no my sa tešíme. Ak chceme snívať o postupe, určite musíme vyhrať.”

V prvom domácom zápase sa pred dvoma týždňami na Mladej Garde pred výbornou kulisou, ktorú vytvorilo takmer 900 platiacich divákov, predstavili v dobrom svetle viacerí hráči. Nováčik vo modro-zlatej, quarterback Desmond Prusia, síce nenadviazal na štyri prihrávky na touchdown z Přerova, no v druhom polčase bol veľkým motorom Monarchs.

Nesmieme však zabudnúť ani na Juraja Sanitru, ktorý bol v minulom kole vyhlásený ligovým hráčom otváracieho kola, a ktorý na tento výkon nadviazal dvoma touchdownami, či na Tomáša Januschkeho a Jakuba Adamca, ktorí si pripísali po jednom. Určite sa teda majú fanúšikovia na čo tešiť!

Stretnutie ST. NICOLAUS Monarchs - Znojmo Knights sa začína 15:00, pričom brány budú otvorené o hodinu skôr a na fanúšikov čaká nielen výborný futbal, no aj rodinná atmosféra, maskot Móric, úspešné roztlieskavačky Monarchs Cheerleaders, polčasová tombola s hodnotými cenami, či stánok s občerstvením alebo merchom Monarchs.

Autor: Anna Lichvarčíková