Súvisiace zápasy

ST. NICOLAUS Monarchs
31_20240625_005129.png
56_20240327_190101.jpg

Tlačová konferencia - 27.03.2024: ST. NICOLAUS Monarchs triumfovali v Přerove a chystajú sa na derby s Nitrou

St. Nicolaus Monarchs vstúpili do sezóny 2024 českej Snapbacks ligy víťazne, keď v Přerove zdolali Mammoths vysoko 37:0.

V nedeľu 31. marca privítajú na domácej pôde Nitra Knights, v zápase plnom rivality a túžby po odvete za minuloročné prehry. Okrem kvalitného futbalu čaká na fanúšikov aj bohatý program sprievodných podujatí.

Bratislavský tím amerického futbalu St. Nicolaus Monarchs vstúpil do sezóny 2024 víťazne. V Snapbacks lige, českej najvyššej súťaži v americkom futbale, vycestoval ostatný víkend na otvárací zápas do Přerova a s domácimi Mammoths zvíťazil vysoko 37:0. Úspešný debut si tak pripísali aj zahraničné posily, ktoré sa k tímu pripojili pred sezónou - hlavný tréner Aaron Page z Kanady a americký quarterback Desmond Prusia. Dvadsaťtriročný rozohrávač navyše hviezdil aj na ihrisku, kde si pripísal až štyri touchdownové prihrávky.

Prusia však vyzdvihol výkon svojich kolegov v útoku: “Chalani mi moju prácu naozaj uľahčili, stačilo im dostať loptu do rúk a nechať ich robiť svoju prácu, mal som to potom naozaj jednoduché.”

Quarterback: Desmond Prusia
Quarterback: Desmond Prusia

“Obrana mala skvelý deň,” pridáva svoje hodnotenie tréner Aaron Page. “V útoku sme tiež urobili to, čo sme mali, aby sme sa dostali ku skórovaniu a bol z toho skvelý zápas. Samozrejme je stále na čom pracovať, ale bol to prvý zápas - nie je to o tom, čo ste urobili, ale čo s tým budete robiť ďalej.”

Head Coach: Aaron Page
Head Coach: Aaron Page

Pre najstarší a najúspešnejší klub amerického futbalu na Slovensku je toto už šestnásta sezóna v českej lige, no počas svojej tridsaťročnej histórie bojoval aj v rakúskych, maďarských, slovenských a európskych štruktúrach, kde si dokopy vybojoval 8 titulov. Najlepším umiestnením v českej lige sú dve druhé miesta a štyri bronzové a tím chce na tieto úspechy nadviazať aj v tomto roku. “Ambície vychádzajú z toho, ako skončila minulá sezóna, kde sme do poslednej chvíle bojovali o postup do semifinále. Hneď sme začali spriadať plány, aby sme to boli túto sezónu schopní dosiahnuť, to semifinále,” hovorí prezident klubu Peter Kočí.

“Jeden tím sa na konci roka teší z titulu a my chceme, aby sme to boli my. Bonusom je to, že Czech Bowl sa tento rok bude hrať na Slovensku, a je skvelé mať možnosť vyhrať titul na slovenskej pôde, znie to skoro ako rozprávkový koniec,” pokračuje tréner Aaron Page.

Už druhý rok je hlavným partnerom klubu najväčší slovenský výrobca liehovín, spoločnosť St. Nicolaus. “Pre nás je to spojenie dvoch tradičných a úspešných značiek. St. Nicolaus vníma trendový rast amerického futbalu a sme radi tam, kde vznikajú pozitívne emócie, a radi podporujeme tieto pozitívne emócie. Zápasy St. Nicolaus Monarchs už nie sú len športová, ale vnímame to ako spoločenskú udalosť, alebo dokonca aj kultúrne podujatie. Sú nám sympatické aj ich hodnoty, tvrdá práca a podpora talentov,” povedal k spolupráci senior brand manager St. Nicolaus, Andrej Môťovský.

Zástupca ST. NICOLAUS: Andrej Môťovský
Zástupca ST. NICOLAUS: Andrej Môťovský

V ďalšom kole Snapbacks ligy, ktoré sa bude konať už túto nedeľu, 31.3., privítajú bratislavskí panovníci druhý zo slovenských tímov v lige, Nitra Knights, pričom St. Nicolaus Monarchs majú v bilancii vzájomných zápasov na konte 8 výhier a dve prehry. Práve tieto dve prehry sa udiali v minulej sezóne, kedy oslabení Bratislavčania nestačili na svojho súpera a majú teda dodatočnú motiváciu v nedeľu zabojovať o výhru. “Derby poznáme v športe vo viacerých formátoch, no nie úplne takom ako v americkom futbale medzi Bratislavou a Nitrou,” hovorí Kočí. “Mnoho hráčov pôsobilo v tom druhom klube, rivalita je tam obrovská, a keďže hráme najfyzickejší šport na svete, vieme si rozdať rany na ihrisku a to môžete očakávať aj od tohto zápasu. Máme im čo vraciať a robili sme v klube všetko preto, aby sa tie prehry z minulej sezóny nezopakovali. Pozývam všetkých fanúšikov, aby sa prišli pozrieť, ako sa hrá kvalitný americký futbal v slovenských, respektíve českých podmienkach.”

Prezident klubu Peter Kočí a marketingový manažér Lukáš Machotka
Prezident klubu Peter Kočí a marketingový manažér Lukáš Machotka

Okrem kvalitného a zaujímavého zápasu čaká na fanúšikov množstvo sprievodných podujatí - vystúpenie úspešných Monarchs Cheerleaders, možnosť stretnúť sa s maskotom Móricom, tombola či súťaže pre deti. Zápasom budú sprevádzať komentátori, vďaka ktorým situácie na ihrisku pochopí aj nový divák amerického futbalu, a k dispozícii bude aj občerstvenie a stánok s merchom Monarchs. Bezpečné prostredie športového areálu STU Mladá Garda ponúka aj možnosť parkovania a výbornú dostupnosť mestskou či prímestskou verejnou dopravou, takže sú vítaní všetci bratislavskí aj nebratislavskí priaznivci športu vrátane rodín s deťmi.

Domáce zápasy ST. NICOLAUS Monarchs:

31.3. Nitra Knights, 15:00 hod, STU Mladá Garda – Račianska 103, Bratislava
14.4. Znojmo Knights, 15:00 hod, STU Mladá Garda – Račianska 103, Bratislava
28.4. Ústí nad Labem Blades, 15:00 hod, STU Mladá Garda – Račianska 103, Bratislava
19.5. Pardubice Stallions, 15:00 hod, STU Mladá Garda – Račianska 103, Bratislava
16.6. Přerov Mammoths, 15:00 hod, STU Mladá Garda – Račianska 103, Bratislava

Celý dnešný live stream z tlačovej konferencie nájdete tu: https://fb.watch/r3YFBl9_KP/

Celý livestream z tlačovej konferencie
Celý livestream z tlačovej konferencie


Autor článku: Anna Lichvarčíková