• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights
Pridaj sa k najstaršiemu a najúspešnejšiemu klubu amerického futbalu na Slovensku - Bratislava MONARCHS. Príď si vyskúsať tento tvrdý tímový šport, alebo jeho bezkontaktnú verziu (flag football). V americkom futbale sa uplatní každý - malý a rýchly, veľký, silný, šikovný. Nemusíš mať s americkým futbalom skúsenosti, všetko potrebné Ťa naučíme. Stačí odhodlanie, chuť športovať a zlepšovať sa
» DETI vo veku 5 - 15 rokov
do tímu flag futbalu Golden Kids
(bezkontaktná verzia amerického futbalu)
» JUNIORI vo veku 15 - 21 rokov
do tímu amerického futbalu Bratislava Monarchs
» NOVÁČIKOVIA vo veku od 21 rokov
do hlavného tímu amerického futbalu Bratislava Monarchs
» CHEERLEADERS - ženy a dievčatá vo veku od 12 rokov
do tímu roztlieskavačiek Bratislava Monarchs
» ŽENY a DIEVČATÁ vo veku od 17 rokov
do tímu flag futbalu Bratislava Monarchs Queens
(bezkontaktná verzia amerického futbalu)
Nábor sa koná počas tréningov:
- každý UTOROK a ŠTVRTOK od 18:00 na ihrisku STU Mladá Garda
(Račianska 105, Bratislava; MAPA; GPS: 48.1784, 17.1256)
Viac informácií:
Facebook
Web

MAPA

Ak máš akékoľvek otázky, alebo sa chceš vopred ohlásiť, kontaktuj nás na:
nabor@monarchs.sk
Mám inú otázku..
Napíš nám na nabor@monarch.sk alebo prostredníctvom sociálnych sietí a radi zodpovieme všetky otázky. Nájdeš nás na Facebooku (facebook.com/BratislavaMonarchs) aj Instagrame (instagram.com/st.nicolaus.monarchs).
Prines si na nábor športové oblečenie, kopačky alebo tenisky a vodu a odtrénuj s nami kratší ukážkový tréning, kde si vyskúšaš rôzne činnosti jednotlivých hráčskych pozícií amerického futbalu.
Pozri si, ako to vyzerá na zápase. Finále sezóny 2019, rakúskej AFL Div. I, Silverbowl 2019:

Často kladené otázky

Nevyhovuje mi ani jeden termín náboru, budú aj ďalšie nábory?
Ak nevieš prísť ani na jeden z vypísaných termínov náboru, sleduj náš Facebook, stránku monarchs.sk/nabor, alebo nás kontaktuj mailom či telefonicky a príď na ktorýkoľvek z nasledujúcich tréningov.
S americkým futbalom nemám žiadne skúsenosti, môžem sa aj tak pridať?
Ak si americký futbal nehral, vôbec to nevadí. Mnohí a našich úspešných hráčov americký futbal poznali len minimálne alebo vôbec pred tým, ako sa pridali k Bratislava Monarchs. Ak si robil akýkoľvek iný šport, je to veľká výhoda, ale nie podmienka. Taktiež nevadí, ak nepoznáš pravidlá. Všetko potrebné sa naučíš a natrénuješ u nás.
Neviem, či sa na americký futbal hodím.
V americkom futbale sa uplatní naozaj každý - či si veľký, alebo malý, či si rýchly, alebo pomalší ale zato silný, či si vysoký alebo nízky? Chceš skórovať, alebo dávať touchdowny? Máš šikovné ruky a vieš chytať či hádzať? Si tvrdý a chceš iných "zrážať na zem"? Si rýchly? Vieš dobre kopať? Pre každého sa nájde pozícia "ako šitá na mieru". Dôležité je iba odhodlanie sa učiť a zlepšovať a vytrvalosť v trénovaní.
Je americký futbal nebezpečný?
Americký futbal je síce jeden z najtvrdších kolektívnych športov na svete, no pre tých, ktorí sú dobre pripravení nie je o nič nebezpečnejší ako napríklad hokej, basketbal, či akýkoľvek iný kolektívny šport. O to, aby si bol čo najlepšie pripravený fyzicky aj technicky, sa budeme starať na tréningoch. Pre deti, ale aj všetkých tých, ktorí chcú hrať americký futbal, ale nemajú čas na potrebnú prípravu je určená práve bezkontaktná verzia amerického futbalu - flag futbal.
Čo je flag futbal?
Flag futbal, alebo flag football je bezkontaktná verzia amerického futbalu, kde je fyzické "skladanie" hráča s loptou nahradené strhnutím "vlajočiek", ktoré má hráč na sebe. Flag futbal je ideálny pre deti, ale aj všetkých tých, ktorí si chcú zahrať iba rekreačne a nemajú čas a možnosti na fyzickú prípravu potrebnú pre "kontaktný" americký futbal.
Ako často trénujete?
Záleží od konkrétnej zložky tímu a od obdobia (pred sezónou, počas sezóny alebo mimo sezóny), no vo väčšine prípadov je to 2 krát do týždňa. Súčasťou predsezónnej prípravy sú (predovšetkým u starších hráčov) okrem samotného futbalu aj silové a atletické tréningy.
Aký výstroj potrebujem na americký futbal?
Hlavné časti výstroja na americký futbal sú prilba, chránič ramien a nohavice s "výplňami" - chrániče stehien, kolien a bokov. Kompletnú výstroj a všetko potrebné si však budeš môcť zapožičať od klubu. Vlastné budeš potrebovať iba športové oblečenie, kopačky (na úplný začiatok stačia aj tenisky) a neskôr ešte chránič na zuby.