Pridaj sa k najstaršiemu a najúspešnejšiemu klubu amerického futbalu na Slovensku - Bratislava MONARCHS. Príď si vyskúsať tento tvrdý tímový šport, alebo jeho bezkontaktnú verziu (flag football). V americkom futbale sa uplatní každý - malý a rýchly, veľký, silný, šikovný. Nemusíš mať s americkým futbalom skúsenosti, všetko potrebné Ťa naučíme. Stačí odhodlanie, chuť športovať a zlepšovať sa
» DETI vo veku 5 - 15 rokov
do tímu flag futbalu Golden Kids
(bezkontaktná verzia amerického futbalu)
» JUNIORI vo veku 15 - 21 rokov
do tímu amerického futbalu Bratislava Monarchs
» NOVÁČIKOVIA vo veku od 21 rokov
do hlavného tímu amerického futbalu Bratislava Monarchs
» CHEERLEADERS - ženy a dievčatá vo veku od 12 rokov
do tímu roztlieskavačiek Bratislava Monarchs
» ŽENY a DIEVČATÁ vo veku od 17 rokov
do tímu flag futbalu Bratislava Monarchs Queens
(bezkontaktná verzia amerického futbalu)
Nábor sa koná počas tréningov:
- každý UTOROK a ŠTVRTOK od 18:00 na ihrisku STU Mladá Garda
(Račianska 105, Bratislava; MAPA; GPS: 48.1784, 17.1256)
Viac informácií:
Facebook
Web

MAPA

Ak máš akékoľvek otázky, alebo sa chceš vopred ohlásiť, kontaktuj nás na:
nabor@monarchs.sk
0905 560 316
Prines si na nábor športové oblečenie, kopačky alebo tenisky a vodu a odtrénuj s nami kratší ukážkový tréning, kde si vyskúšaš rôzne činnosti jednotlivých hráčskych pozícií amerického futbalu.

Pozri si, ako môže vyzerať tréning nových hráčov:

Pozri si, ako to vyzerá na zápase. Finále sezóny 2019, rakúskej AFL Div. I, Silverbowl 2019:

Často kladené otázky

Nevyhovuje mi ani jeden termín náboru, budú aj ďalšie nábory?
Ak nevieš prísť ani na jeden z vypísaných termínov náboru, sleduj náš Facebook, stránku monarchs.sk/nabor, alebo nás kontaktuj mailom či telefonicky a príď na ktorýkoľvek z nasledujúcich tréningov.
S americkým futbalom nemám žiadne skúsenosti, môžem sa aj tak pridať?
Ak si americký futbal nehral, vôbec to nevadí. Mnohí a našich úspešných hráčov americký futbal poznali len minimálne alebo vôbec pred tým, ako sa pridali k Bratislava Monarchs. Ak si robil akýkoľvek iný šport, je to veľká výhoda, ale nie podmienka. Taktiež nevadí, ak nepoznáš pravidlá. Všetko potrebné sa naučíš a natrénuješ u nás.
Neviem, či sa na americký futbal hodím.
V americkom futbale sa uplatní naozaj každý - či si veľký, alebo malý, či si rýchly, alebo pomalší ale zato silný, či si vysoký alebo nízky? Chceš skórovať, alebo dávať touchdowny? Máš šikovné ruky a vieš chytať či hádzať? Si tvrdý a chceš iných "zrážať na zem"? Si rýchly? Vieš dobre kopať? Pre každého sa nájde pozícia "ako šitá na mieru". Dôležité je iba odhodlanie sa učiť a zlepšovať a vytrvalosť v trénovaní.
Je americký futbal nebezpečný?
Americký futbal je síce jeden z najtvrdších kolektívnych športov na svete, no pre tých, ktorí sú dobre pripravení nie je o nič nebezpečnejší ako napríklad hokej, basketbal, či akýkoľvek iný kolektívny šport. O to, aby si bol čo najlepšie pripravený fyzicky aj technicky, sa budeme starať na tréningoch. Pre deti, ale aj všetkých tých, ktorí chcú hrať americký futbal, ale nemajú čas na potrebnú prípravu je určená práve bezkontaktná verzia amerického futbalu - flag futbal.
Čo je flag futbal?
Flag futbal, alebo flag football je bezkontaktná verzia amerického futbalu, kde je fyzické "skladanie" hráča s loptou nahradené strhnutím "vlajočiek", ktoré má hráč na sebe. Flag futbal je ideálny pre deti, ale aj všetkých tých, ktorí si chcú zahrať iba rekreačne a nemajú čas a možnosti na fyzickú prípravu potrebnú pre "kontaktný" americký futbal.
Ako často trénujete?
Záleží od konkrétnej zložky tímu a od obdobia (pred sezónou, počas sezóny alebo mimo sezóny), no vo väčšine prípadov je to 2 krát do týždňa. Súčasťou predsezónnej prípravy sú (predovšetkým u starších hráčov) okrem samotného futbalu aj silové a atletické tréningy.
Budem platiť členské?
Prvých niekoľko tréningov je úplne zadarmo, až kým sa nerozhodneš, či Ťa americký futbal baví a či sa mu chceš venovať naďalej. Juniori a nováčikovia následne platia členské poplatky 25€ za mesiac.
Budem hrať aj zápasy?
Všetko záleží na tom, ako šikovný budeš a ako rýchlo sa naučíš všetko potrebné. V každej zložke tímu je možnosť hrať zápasy alebo sa zúčastňovať súťaží. Hlavný ("seniorský") tím Bratislava Monarchs aktuálne pôsobí v kvalitnej českej lige, ktorá sa hrá na jar. Počas takmer trištvrte roka do začiatku sezóny 2023 budeš mať možnosť sa naučiť všetko potrebné a následne sa pridať k tréningom hlavného tímu. V sezóne 2023 tak už môžeš hrávať za Bratislava Monarchs a pomôcť tímu bojovať o titul. Viacerí hráči, ktorí hrajú tento rok, sa do tímu pridali iba v priebehu roku 2022 a niektorí už teraz patrili k tým najlepším v celej lige na svojej pozícii. Aj ostatné zložky klubu hrajú, alebo budú hrať súťaže - aj detský tím Golden Kids aj juniorské tímy sa účastnia ligy alebo hrajú zápasy v Čechách aj na Slovensku. Viacerí z našich hráčov sa mali možnosť predstaviť s reprezentáciou Slovenska aj na majstrovstvách Európy alebo sveta vo Flag futbale vo svojej kategórii.
Aký výstroj potrebujem na americký futbal?
Hlavné časti výstroja na americký futbal sú prilba, chránič ramien a nohavice s "výplňami" - chrániče stehien, kolien a bokov. Kompletnú výstroj a všetko potrebné si však budeš môcť zapožičať od klubu. Vlastné budeš potrebovať iba športové oblečenie, kopačky (na úplný začiatok stačia aj tenisky) a neskôr ešte chránič na zuby.
Mám inú otázky..
Napíš nám na nabor@monarch.sk alebo prostredníctvom sociálnych sietí a radi zodpovieme všetky otázky. Nájdeš nás na Facebooku (facebook.com/BratislavaMonarchs) aj Instagrame (instagram.com/mnrxba).