Súvisiaci zápas

ST. NICOLAUS Monarchs
MONKnights
31:27(10:0; 7:13; 7:7; 7:7)
ne 14. 4. 2024 15:00 @ STU Mladá Garda, ČLAF 2024, 3. Základnej časti Snapbacks ligy
31_20240507_151622.png
61_20240416_191729.jpg

Panovníci zdolali Znojmo Knights v dramatickom zápase 31:27

V treťom kole českej najvyššej súťaže v americkom futbale, Snapbacks ligy, sa ST. NICOLAUS Monarchs stretli na domácom ihrisku na bratislavskej Mladej Garde s tímom Znojmo Knights.

Oba tímy išli do zápasu s cieľom napraviť si chuť a štatistiky po prehre v druhom kole, a vybojovať si dôležité víťazstvo s divíznym súperom. Rytieri, ktorí patria medzi najväčších favoritov ligy, boli od začiatku tvrdým súperom, no panovníci ich nakoniec dokázali poraziť v pomere 31:27 a pripísať si tak druhú výhru v sezóne 2024.

Hneď v prvej štvrtine dokázali domáci odskočiť na desaťbodový rozdiel v skóre, no Knights sa vďaka dvom touchdownom pred koncom prvého polčasu dotiahli na rozdiel štyroch bodov. Počas druhého polčasu sa dokonca dvakrát dostali do vedenia, a zápas udržiavali dramatickým až do úplného konca.

Som rád, že sa nám podarilo konečne rozbehať runovú hru v ofenzíve,” hovorí hlavný tréner Monarchs, Aaron Page. “Potešila ma aj defenzíva, boli na tom ihrisku dosť dlho a nezlomilo ich to. Teší ma tento výkon a vždy je skvelé vyhrať na domácom ihrisku, hlavne prvýkrát v roku,” hodnotí Page. Pre Monarchs to bol druhý domáci zápas v tejto sezóne, pričom v tom prvom podľahli ďalšiemu silnému divíznemu súperovi, Nitra Knights, 31:34.

Pod dva zo štyroch touchdownov ST. NICOLAUS Monarchs proti Znojmu sa prihrávkou podpísal quarterback Desmond Prusia, ktorý okrem toho nezaznamenal ani jeden interception a odohral výborný zápas. “Hlavne v druhej polovici sme sa do toho dostali a nemohli sme si priať nič viac ako toto,” komentuje Prusia.

Už o dva týždne, 28.4.2024, uzavrú Monarchs trojkolovú šnúru domácich zápasov proti Ústí nad Labem Blades. “Dúfam, že tu znovu budeme túto fantastickú atmosféru,” hovorí Aaron Page o prostredí a atmosfére, ktorú vytvorilo viac ako 700 divákov. “Mám rád túto energiu a hluk, a budeme to od fanúšikov potrebovať aj proti Ústí.

Autor: Anna Lichvarčíková

Súvisiace odkazy

Súvisiace články

ST. NICOLAUS Monarchs