GOLDEN KIDS - U12 & U15 FLAG FUTBAL

V tejto sekcii vám predstavíme netradičný šport, za to veľmi rozvíjajúci sa a populárny vo svete. Ak niekomu povieš Flag futbal, každý sa poväčšine opýta, Čo to je?

29_20240226_183621.jpg

V tejto sekcii vám predstavíme netradičný šport, za to veľmi rozvíjajúci sa a populárny vo svete. Ak niekomu povieš Flag futbal, každý sa poväčšine opýta, Čo to je?

Čo je Flag futbal?

Flag futbal je bezkontaktná verzia amerického futbalu. Rozdiel medzi flag futbalom a americkým futbalom, je, že sa hráči nenarážajú a nehádžu na zem, ale strhávajú si vlajky (flagy) umiestnené na opasku okolo pásu. Princíp hry je inak podobný.

Výhodou tohto športu je, že je to rýchla a strategická hra. Môžu ho hrať dievčatá aj chlapci od 6 rokov. V dnešnej dobe sú vo svete rozšírené kluby dospelých, ktorí tento šport hrajú na profesionálnej úrovni. Novinkou je, že flag futbal je zaradený medzi Olympijské športy.

Flag futbal sa dá hrať kdekoľvek, v telocvični, na ihrisku, na tráve, ale aj na piesočnatej pláži. K hre stačí mať športové oblečenie, loptu a flagy. Veľmi nenáročný šport.

Flag futbal je na Slovensku zaradený aj do programu pre základné školy, kde v rámci telesnej výchovy sa žiaci učia tomuto športu. Na Slovensku sú zapojené desiatky škôl, ktoré raz do roka majú v rámci Slovenska turnaje.

Ďalej sa organizujú medzi klubmi Majstrovstvá Slovenska a liga o Slovenský Pohár. Na Slovensku máme kluby od východu na západ, ktoré si merajú svoje sily a porovnávajú natrénované skúsenosti.

O našom Flag klube.

V našom klube ( familiárne nazývanom Golden Kids) máme aktuálne 30 detí, od 6 do 15rokov ( z toho až 5 dievčat). Sme tím rodičov a hráčov vrátane trénerov, ktorí spoločne tvoríme a rozvíjame tento šport. Aktívne sa zúčastňujeme turnajom na jar i na jeseň. Máme vytvorené kategórie U12 a U15. V rámci turnajov sme schopní postaviť aj kategóriu U17 pospájanú z hráčov kategórie U15 a juniorských hráčov amerického futbalu.

Trénujeme 2x do týždňa, od jari až do jesene na ihrisku Mladá Garda, za každého počasia. Zimnú prípravu vo forme silovo-kondičných tréningov máme v telocvični. Počas letných prázdnin sa zúčastňujeme flag kempu organizovaného v Čechách. Prípravu na jesennú sezónu začíname už v polovici augusta.

NAŠE ÚSPECHY

Majstrovstvá Slovenska 2023:   

  • v kategórii U12  2.miesto
  • v kategórii U15: 1.miesto
  • v kategórii U17: 2.miesto

Slovenský pohár 2023:     

  • v kategórii U12  3.miesto
  • v kategórii U15: 2.miesto

V roku 2022 sme sa zúčastnili ligy v Českej republike ČAAF, kde sme v kategórii U15 skončili na 6.mieste.

Vybraní hráči nášho klubu sa zúčastnili medzinárodného turnaja v tíme za Slovenskú republiku, rovnako aj ME seniorov a ME juniorov.

Pridaj sa k nám

Ak si žiak základnej školy alebo hráč akéhokoľvek športu alebo vôbec nerobíš žiaden šport a láka Ťa niečo nové vyskúšať, flag futbal je ideálnym športom. Nezáleží na tom, či si dievča alebo chlapec, či si vysoký alebo nízky, štíhly alebo pri sebe, či máš alebo nemáš sebavedomie, nehanbi sa, Pridaj sa k nám! Zažiješ u nás kolektívnosť, rodinnú atmosféru a priateľstvo. Úsmev na tvári z hry a sranda na ihrisku , je vždy. Pre nás je tento šport našim životom, tešíme sa spoločne z úspechov, podporujeme sa vzájomne a ver, čo sme našli my, nájdeš i Ty. Čakáme aj na Teba.

Kontakty:

Silvia Zvolenská - manažér klubu - e.: silvia.zvolenska@monarchs.sk ; t.: +421 911 225 585
Stanley Gašparovič - hlavný tréner - e.: stanley@monarchs.sk  ; t.: +421 905 560 316

34_20240212_182125.png